Forum Axun Music Strona Główna

Axun Music
AxunMusic.fora.pl - FORUM OGÓLNOMUZYCZNE
 

METRO - Antidotum Ep 12" [ + wywiad]

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Axun Music Strona Główna -> Rap/Hip Hop
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Axun
Dr House tego forum



Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 1411
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: T-ów

PostWysłany: Nie 17:09, 19 Lut 2006    Temat postu: METRO - Antidotum Ep 12" [ + wywiad]



Tracklista:
a1. antidotum f. pan wankz [dinal] i dj lu
a2. czesc, jestem... f. tet, pogz i trzyker [wocc]
a3. jeślijestujeszczerap - f. janek i kasina [afront] i dj haem
a4. 98bpm - f. tymon i dj tort [wocc]

b1. mamy głos - f. ostr i dj haem
b2. tylko spokojnie - f. jims, esdwa i dj tort [wocc]
b3. antidotum instrumental
b4. 98bpm instrumental

Wydawca: Qulturap/Rockers Publishing
Rok wydania: 2005


Heh na początek na onet.pl błędnie podali datę wydania -2006,ale cóż.... Rolling Eyes
Dwa - mam oryginał na vinylu (żadną zripowaną wersję!) od czwartku.Wyszło tylko 500 sztuk tego cacka w cenie 35 zł, a ja kupiłem w pakiecie za 40 zł Cool Ale ja nie o tym.
Płytka bardzo dobra.Zajarałem się vinylami i chyba będę je kupował częściej.Rodzice też się ucieszyli, bo im odkurzyłem adapter Artur Stereo Unitra WG-903 (co za nazwa, przepisywałem teraz Smile żeby się nie pomylić).
Metro zajebiście się wprowadził wg mnie w świat rapu legalnego -czy też nie(?) legalnego. Usłyszec możemy : OSTRa (co najbardziej zainteresuje Zasada) , który 'dał głos' w kawałku z DJ Haem'em (no nie mogli się rozstać),znanego już każdemu chyba Tymona, króla podziemia Jimsona -zajebista zwrotka w "Tylko spokojnie",kolesi a Afrontu (Janek, Kasina), kilku innych oprócz Jimsona reprezentantów WOCC (Tet, Pogz,Trzyker,Esdwa,dj Tort),a także Pan Wankza (z Dinala).
Coż więcej.... chwale sobię szczególnie kawałek z Jimsonem (ale ja już tak mam) i tytułowe "Antidotum".
Instrumentale też bardzo dobra rzecz, chociaż mi się akurat nie przydadzą bo nie nagrywam,ale nie sam na świecie jestem Wink
Polecam bardzo serdecznie!



Gdyby kogoś interesował promix no to bardzo proszę:
Arrow [link widoczny dla zalogowanych]


Wink






I wywiad z Metro przeprowadzony wczoraj wieczorem.Miłej lektury życzę.





Axun :Witaj .Na początek gratulacje winyla i pytanie, czemu akurat taki nośnik?

Metro: No za gratulacje bardzo dziękuje a dlaczego taki nośnik? dla mnie jest to esencja tej całej muzyki, całej kultury.

Czyli nie miało dla Ciebie znaczenia czy płyta sprzeda się - ważny był przekaz?

No raczej! Zdawałem sobie doskonale z tego sprawę, że ograniczam sobie ilość odbiorców, ale uznałem ze moja muzyka i ten projekt, który zrobiłem jest na tyle inny, ze z powodzeniem mogłem sobie zrobić debiut na wosku. Wiedziałem ze odbiorcy na "Antidotum" się znajda, wiedziałem ze jest zapotrzebowanie na tego typu projekty i ogólnie jestem bardzo zadowolony z faktu ile tych płyt poszło w Polskę i jakie było zainteresowanie


A co było najtrudniejsze w czasie prac i kiedy chciałeś już wydać "Antidotum"?

Na początku myślałem ze najtrudniejsza będzie współpraca z ludźmi z całego kraju, że będę musiał im marudzić i zadawać co chwile te same pytania "na kiedy zrobisz wokale" lub "na kiedy będą cuty", lecz w sumie to poszło bez większych przeszkód. Najgorsze było ogarnianie spraw finansowych!! Niestety byłem (i nadal jestem) świeżym kotem, wiec nikt nie traktował mnie na początku poważnie. Musiałem mieć skończony cały materiał by zacząć rozmowy ze sponsorami. Materiał "smażyłem" od listopada 04 do lipca 2005. W lipcu odebrałem materiał od mixmastera Marka Dulewicza (pozdro) i rozpoczęły się negocjacje. Całość zamknąłem razem z Markiem Gluzińśkim z rockers pulishing na początku grudni!! Złożyliśmy zamówienie w GZMEDIA w Lodenicach (cz) i w połowie grudnia pojechaliśmy odebrać płytki wiec jakby nie patrzeć to pieprzyłem się z tym woskiem dość długo, zdecydowanie za długo.

Jednak sponsorzy się znaleźli, na płycie są goście z dobrego grona raperów w Polsce, więc chyba nie poszło tak źle. A jak dobierałeś wogóle gości? Jakieś konkretne kryterium?

Po prostu cenie ich za to co robią, za ich twórczość, postawy i kontakt z otoczeniem heheheh. Szkoda, że Łona mi odmówił, ale mam nadzieje, że za drugim razem się uda. Poza tym może jeszcze sie Smarka uda namówić na jakiegoś jointa. Ogólnie to zawsze staram sie współpracować z kimś kogo lubie i cenie. Nic na siłe...

No właśnie nawiązując do Smarka, to jak tam prace nad remixem jego epki?

No juz gdzieś w o tym wspominałem. Niestety sprawy potoczyły sie tak a nie inaczej i mogę oficjalnie powiedzieć ze tych remiksów raczej nie będzie. Może jeden lub ze dwa numery trafia kiedyś na mikstejp, który pokaże moją twórczość, czyli patrzeć ogólnie jak sobie wszystko wolno robie mikstejp ten będzie na jesień 2009 (śmiech).

A bliższe plany muzyczne?

No planów jest dużo, może nie chciałbym wszystkiego zdradzać, bo jak widzisz - powiedziałem o Smarku i dupa z tego wyszła. Może żeby nie zapeszać, to powiem ze planów jest dużo i myśle, że usłyszysz mnie na paru dobrych produkcjach. Na pewno w planie są dwa moje woski na 2006 i co dalej... To może niech to zostanie niespodzianką.

To jak była mowa o przyszłości to teraz wróćmy trochę do przeszłości.Zacznijmy od tego,że wyprodukowałeś kawałek na polską ścieżke dźwiękową do THPS4, później remix singla Jimsona, jeszcze wcześniej epka z Soplem, a teraz Twoja pozycja zapoczątkowała oficjalną działalność Qulturap'u.Całkiem nieźle.

Całkiem nieźle? Hehe no daj spokój, ja w sumie to sie nigdzie nie udzielałem taka prawda. Ten numer z Tymonem na Tonego Hawka to tez w sumie przypadek. Wcześniejsze rzeczy jak epka z soplem to teraz niezły zgon, no ale od czegoś trzebabylo zacząć no a Jimi to Jimi. Zrobiłem w sumie dwie wersje remiksów, wszystkie sie raczej średnio przyjęły hehehe a z Mareczkiem to ja juz znam sie dłuuuugo w sumie. No także wiesz.... Nie za dużo robiłem oficjalnie.


Nie za dużo,ale liczy się jakość, a nie ilość i żeby nie było,że cukruje (śmiech) No dobra to przejdźmy teraz do "Antidotum".Na początek tytuł - płyta ma być lekiem na to co teraz się dzieje na polskiej scenie?

No były dwa podejścia - pierwsze to jest to o czym mówisz! Zdecydowanie antidotum na to co się dzieje na scenie. Od zawsze starałem się sie robić cos innego i to właśnie chciałem spróbować wrzucić na rodzimy rynek. Czy sie udało? No ja jestem zadowolony. Powiedzmy, że jest fresz heheeeh. A drugi koncept to po prostu złożenie hołdu dla (wg mnie of koz) najlepszej rapowej płytki wszechczasów a mam tu na myśli "Soundpieces: da antidote" Lootpacka. Tak to w skrócie wyglądało.

Na "Antidotum" są dwa instrumentalne, lecz nie zauważyłem teksu typu 'zakaz wykorzystywania'. Jesteś więc otwarty na akcje, że ktoś nagra na jeden z tych beat'ów bez Twojej zgody?

Hahahh dałem te dwie instrumentalki bo musiałem jakoś płytę zapchać <mega śmiech> Nie no wiesz to nie jest tak do końca? Na innych singlach czy epkach tez pojawiają sie instrumentale i nie ma z tym problemów. Jasne, jak ludzie chcą je wykorzystywać to spoko, jakieś batlle na free, jakieś podziemne mikstejpy to będę poniekąd zadowolony ze ktoś z tego skorzysta. Ja myślę, że biedzie ok i nie będzie żadnych spięć czy problemów. No ja np nie wierze, ze moje instrumentale poleca na wbw <śmiech>.

Twoje produkcje charakteryzuje jeden, ' brudny' styl. Kogo więc słuchałeś, kto jest Twoim wzorem, jeśli można to tak powiedzieć?

Ha no nie mów ze nie wiesz? Hehe wszyscy wiedza i zawsze mi to wypominają. no na pewno Madlib, Dilla Dawg [rip], Kankick i Oh no. Reszta spoko ale juz nie tak fajnie. Choć to co mnie różni od nich to chyba większy chaos muzyczny hehheh.

Nie wiedziałem, serio.Dobra przejdźmy teraz do Twojej osoby konkretnie. Na początek może trochę głupie pytanie,czemu 'Metro'? Jakaś dedukcja w stylu metro=>underground=>podziemie rapowe?

No coś koło tego. Wiesz, metro raczej jeździ pod ziemia i z tego co wiem rzadko śmiga po powierzchni, no ale raczej jest to czysta deklaracja bycia andergrandowcem. Lecz nie jest to wcale jakiś manifest z mojej strony przeciw legalnym wydawnictwom, jeśli na jakiś ofyszal projekt mam dać coś od siebie to jasne, nie widze przeszkód.


A czemu wybrałeś akurat produkcje muzyki.Nie ciągnęło Cię do mikrofonu?

Ha, no to jest dobre pytanie. Ja próbowałem w sumie każdego elementu. Pamiętam jak dziś, bodajże rok 98-99 jak razem z moją ekipa "Radio Pionier" byłem na majku i wzorowałem sie na tekstach EPMD heheh. Byłem zagorzałym writerem, do dziś mi zostało bazgrolenie po kartkach, ot tak z nudów.. Nie próbowałem tańczyć breka niestety, z moja zgrabnością połamałbym sie przy pierwszej najprostszej figurze, jaka jest stanie <śmiech> zawsze miałem jako takie poczucie rytmu, zawsze miałem słuch chyba - to po mamie [RIP] wiec zająłem sie tym na dobre. Z reszta pamiętam jak właśnie w okolicach 98 roku jak zakupiłem pierwszy swój komputer od razu usiadłem do robienia czegokolwiek z muzyka niż granie np. w Colin Mcrae Rally.


Dobra odstawmy na chwilę muzykę.Czym zajmujesz się poza robieniem muzyki? Czym się jeszcze interesujesz?

No obecnie jestem na etapie ogarniania rzeczy edukacyjnych, ostatni rok studiów okazał sie przedostatnim (jeśli wiesz co chce powiedzieć), co dalej? Jestem od prawie 9 lat z ta samą dziewczyna (pozdro Ola gehehehe), latam sobie z psiną do lasy na spacery, gram czasem w basket, w nogę rzadziej, bo drewnialdo ze mnie, oglądam Animal Planet i chyba nic więcej. Wiesz, nic szczególnego. Nie zbieram znaczków, lubie jakieś filmy dokumentalne oglądać, o byle czym, ważne by mnie wciągnął. Raczej normalny kolo jestem heheee.

Ostatnie słowo na koniec, jakieś przesłanie, może pozdrowienia?

Na koniec? Heheh to juz wszystko? Hahh wiem wiem... Na mecz chcesz iść! Liga majstrów na tvp2 ! Ok pozdrowię czekaj: moją Ola, cała rodzina, pies, wszyscy artyści co wzięli udział w projekcie, mniej znani gracze WOCC jak Kier i Robal (wielkie pięć), Mikuś i cała ferajna z uniwerku, sponsorzy, rodzina Króków z Opola, Wojtek z Sideone (dzięki za woski ogólnie), Lilu, Kixnare i cala banda ziomków ze wsi ode mnie: Wacek, Amerykański, El Juzek i wszyscy ci, o których zapomniałem. A na koniec chciałem podziękować wszystkim tym, którzy zakupili lub w jakikolwiek inny sposób otrzymali "Antidotum". Kupujcie polskierapwoski.


Akurat dziś grają nieciekawe kluby jak dla mnie hehe. Dzięki wielkie za poświęcenie czasu. Życzę sukcesów - zarówno w życiu prywatnym jak i na scenie muzycznej.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Axun dnia Czw 19:51, 09 Mar 2006, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kozik




Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 378
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie 19:20, 19 Lut 2006    Temat postu:

No ja od razu po wyjściu płyty słałem maile do Metra, żeby mi sprzedał egzemplarz i od zeszłego roku już mam. Vinylki to dobra rzecz ;]

A brudne brzmienie metro + świetny rap Wankza czy ludzi z Afrontu = świetna produkcja i tyle. nie trzeba się nawet rozpisywać ;]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
donkey




Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 281
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 18:10, 05 Mar 2006    Temat postu:

Podbijam, bo widziałem,że podobny temat (dublet) powstał. Sammeal teraz tu się może wypowiedzieć.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sammael




Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 105
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Hell

PostWysłany: Nie 20:10, 05 Mar 2006    Temat postu:

Wczesniej nie widziałem tego tematu... poza tym wrzucilem link do tej płyty ehhh

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zin




Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 117
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 17:03, 10 Mar 2006    Temat postu:

Madlib, Oh No, Dilla... no Axn trzeba horyzonty poszerzać Wink


Cytat:
poza tym wrzucilem link do tej płyty ehhh
Rolling Eyes ....

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Axun
Dr House tego forum



Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 1411
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: T-ów

PostWysłany: Pią 19:21, 10 Mar 2006    Temat postu:

No właśnie po wywiadzie z Metro przeczytałem Total Hałas z Nim w SLG i tam właśnie też wymieniał tych producentów. Znam ich,żeby nie było Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sammael




Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 105
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Hell

PostWysłany: Sob 16:28, 11 Mar 2006    Temat postu:


zin napisał:
Madlib, Oh No, Dilla... no Axn trzeba horyzonty poszerzać Wink


Cytat:
poza tym wrzucilem link do tej płyty ehhh
Rolling Eyes ....


wrzuciłem ,ale mój temat został usunięty ,chociaż jak mi sie wydaje załozyłego go wcześniej ..ehhh


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Axun
Dr House tego forum



Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 1411
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: T-ów

PostWysłany: Sob 17:38, 11 Mar 2006    Temat postu:

Błąd, ten temat był wcześniej Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zin




Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 117
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 19:49, 11 Mar 2006    Temat postu:

chodziło mi o sam fakt wrzucenia linka na forum... myślałem że to... ten... nielegalne Rolling Eyes

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sammael




Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 105
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Hell

PostWysłany: Nie 15:30, 12 Mar 2006    Temat postu:


zin napisał:
chodziło mi o sam fakt wrzucenia linka na forum... myślałem że to... ten... nielegalne Rolling Eyes

no bo w sumie to ..jest ... nielegalne... ale jest chyba tylko na winylu więc wszyscy mieć tego nie będą... np Ja nie miał bym raczej tego inna droga ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Axun Music Strona Główna -> Rap/Hip Hop Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel & Download

Regulamin